Společnost Elgon byla založena v Miláně v roce 1970.

Zkušenosti zakladatele, který se od 50. let pohyboval v oblasti profesionální vlasové kosmetiky, daly základ vzniku společnosti, rodinnému podniku, který od počátku začal vyvíjet barvy na vlasy a přípravky určené pro použití v kadeřnických salonech.
Vznikly první výzkumné laboratoře a první výrobní jednotky, spojení těchto dvou oblastí (divizí) dalo předpoklad pro záruku výrobků na nejvyšší kvalitativní úrovni a rychlou aplikaci a využití inovativních technologií.
V období konsolidace v 80. a 90. letech vznikají nové řady výrobků a přípravků pro péči o vlasy, styling a texturu vlasů. Myšlenka a filozofie „made in color“ se velmi rychle šíří a značka Elgon se dostává do profesionálního prostředí kadeřnictví po celém světě od Chile po Austrálii.
Barva však znamená také módu, a proto za pomoci profesionálních kadeřníků, kteří používají barvy Elgon pro své kolekce, na celém světě vzniká řada akademií a školících center.Elgon v současné době působí ve více než 60 zemích, exportuje kolem 1300 druhů přípravků, vlastní školící středisko v Itálii a spolupracuje s profesionálními kadeřníky po celém světě.

ELGON - Permanentní barvy na vlasy

Společnost Elgon pro Vás vyvinula bohatou nabídku profesionálních barev na vlasy.

Moda & styling
Get the color
Get the color dolce
10 min. haircolor

ELGON - Přímé barvy na vlasy

Produkty pro rozvoj profesionálního barvení ve Vašem salónu

I Care

ELGON - Parfemované Krémové oxidanty

Oxi Cream

ELGON - Melíry

Decolor

ELGON - styling

Affix styling